موارد مشترک همه مراجعه کنندگان :

تمام بیمارانی که بیهوش می­شوند حداقل 8 ساعت قبل از عمل نباید هیچ گونه ماده غذایی یا نوشیدنی مصرف کنند. (حتی آب نوشیده نشود).

نوزادان و کودکان شیرخوار از 4 ساعت قبل از عمل تحت هیچ شرایطی ( حتی در صورتی که بی­قراری کردند) نباید شیر، مایعات و یا هرگونه مواد غذایی مصرف کنند.

بیمار نباید هیچگونه وسیله فلزی و زیورآلات به همراه داشته باشد. ( انگشتر- ساعت – گردنبند – گوشواره – النگو – دستبند – گل سر و غیره )

بیمار نباید هیچگونه آرایش از قبیل آرایش صورت ، لاک ، ناخن مصنوعی و غیره داشته باشد. ( این موضوع وابسته به ناحیه عمل نیست و شامل تمام بیماران می­شود).

بیمار باید در صورت استفاده از هرگونه دارو، مشخصات کامل و نحوه مصرف آن ها را در زمان تشکیل پرونده اطلاع دهد.

بیمار باید تمام مدارک پزشکی خود را در روز عمل به همراه داشته باشد. (دفترچه بیمه – مشاوره – رادیوگرافی – سونوگرافی -عکس­های پزشکی – MRI-CTSCAN و غیره )

بیمار باید در صورتی که پزشک معالج هرگونه وسیله ای را برای عمل تجویز کرد ( پروتز – پیچ و پلاک – ابزار و وسایل جراحی ) جهت استریل کردن وسایل، قبل از عمل به پذیرش اطلاع دهد .

بیمار باید موهای زائد ناحیه عمل را به طور کامل بتراشد.

ساعت عمل شب قبل از عمل به اطلاع رسانده می­شود و بیمار باید راس ساعت هماهنگ شده حضور داشته باشد.

حضور یک نفر همراه باعث احساس آرامش و راحتی بیمار بعد از عمل است.

عمل جراحی فیس لیفت (Face Lift)  به عملی گفته میشود که در جریان آن معمولا با برشی که در ناحیه جلوی گوش، پایین و پشت گوش داده میشود و با کشیدن لایه عضلانی زیر پوست و کشیدن پوست صورت و گردن به سمت بالا و عقب موجب رفع چین و چروک های صورت و رفع افتادگی ناحیه چین کناره لبخند و صورت میشود. این عمل در جوانسازی صورت بسیار موثر است.

معمولا این عمل برای افراد بالای 45 سال یا افرادی که چین و چروک های متعدد و افتادگی پوست صورت دارند توصیه میشود. این عمل برای افرادی که شدیدا سیگار استفاده میکنند توصیه نمیشود.

در صورت کار گذاشتن، معمولا 24 ساعت بعد از عمل نیاز به خارج کردن درن (Drain) وجود دارد. بخیه ها حدود یک هفته بعد از عمل برداشته میشود. بعد از عمل نیاز به استفاده از کرم ها و ژل های بر طرف کننده جایگاه برش وجود دارد. معمولا نیاز به حدود یک هفته استراحت بعد از این عمل وجود دارد. تغییرات رنگ صورت (کبودی) تا حدود سه هفته بعد از عمل باقی میماند.

عمل فیس لیفت با تکنیک های مختلف انجام میپذیرد و بسته به تکنیک مورد استفاده حدودا دو تا چهار ساعت زمان میبرد.

عمل جراحی راینوپلاستی ( یا رینوپلاستی یا عمل جراحی زیبایی بینی) به عمل جراحی گفته میشود که برای رفع نواقص ساختاری یا نقص عملکردی (تنفسی-بویایی) بینی انجام میگیرد.

عمل جراحی سپتوراینوپلاستی (Septorhinoplasty) به عملی گفته میشود که در طی آن، در یک مرحله عمل، نواقص زیبایی و عملکرد بینی (تنفس و بویایی) درمان میگردد.

بینی های گوشتی دارای پوست ضخیمتر و غدد چربی بیشتر و فعالتر هستند و در نتیجه بعد از عمل جراحی بینی، ورم بیشتر و طولانی تر از افرادی است که پوست نازکتر و بینی استخوانی دارند تجربه میکنند. همچنین در افراد دارای بینی گوشتی معمولا  غضروف های بینی  ضخامت کمتری دارد و در نتیجه تغییرات اسکلتی ایجاد شده به هنگام جراحی، کمتر به چشم خواهد آمد.

عمل جراحی راینوپلاستی توسط پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی، پزشکان متخصص جراحی گوش و حلق و بینی و متخصصین جراحی فک و صورت مجاز به انجام است.

معمولا عمل جراحی راینوپلاستی نیاز به یک هفته استراحت بعد از عمل دارد.

معمولا در افراد دارای بینی گوشتی یک سال و نیم الی دو سال و در افراد با بینی استخوانی حدود یک سال و نیم زمان لازم است.

معمولا به بیماران توصیه میشود تا یک ماه بعد از عمل جراحی از زدن عینک بر روی بینی خودداری کنند.

عمل جراحی اتوپلاستی (Otoplasty) به اعمالی گفته میشود که جهت ترمیم بدشکلی های مادرزادی ظاهری گوش انجام میگردد.

معمولا عمل جراحی اتوپلاستی (Otoplasty) در هر سن بالای سن مدرسه انجام میپذیرد.

معمولا حداقل نیاز به شش هفته مراقبت بعد از عمل وجود دارد. در زمان مراقت بعد از عمل نیاز به استفاده از سربند مخصوص هست.

عمل جراحی بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) (یا عمل زیبایی پلک) به عمل جراحی گفته میشود که در طی آن افتادگی و شلی پوست پلک بالا و پایین برداشته میشود و چربی های اضافی و بیرون زده از حدقه چشم (پف اطراف چشم) برداشته میشود . درصورت افتادگی ابرو، ابرو نیز کشیده میشود. این عمل در جوانسازی صورت بسیار موثر است.

عمل جراحی پلک تاثیری بر روی بینایی ندارد زیرا محل عمل، پوست اضافی پلک است.

معمولا استفاده از قطره اشک مصنوعی تا زمان رفع ورم (حدود چهار روز) بعد از لیزر اطراف پلک ها توصیه مشود. استفاده از عینک فتوکرومیک در صورت لیزر کردن اطراف پلک تا شش ماه توصیه میشود.

معمولا کبودی ها و تغییر رنگ پس از جراحی تا سه هفته بعد از عمل ادامه دارد.

عمل جراحی ماموپلاستی (Mammoplasty) به عمل جراحی گفته میشود که برای تغییر در حجم سینه و یا بالا کشیدن نوک و هاله دور سینه انجام میپذیرد.

عمل جراحی ماستوپکسی (Mastopexy) به عمل جراحی گفته میشود که در طی آن نوک و هاله دور سینه از حالت افتاده به وضعیت مناسب تغییر داده میشود.

عمل جراحی ماموپلاستی کاهنده (Reduction Mammoplasty) به عمل جراحی گفته میشود که در طی آن با کاستن از حجم سینه و قرارداد نوک و هاله سینه در وضعیت طبیعی، شکل سینه اصلاح میگردد.

عمل جراحی پروتز سینه عمل جراحی است که در طی آن با قرار دادن پروتز در زیر سینه اقدام به افزایش حجم سینه و قرار گرفتن نوک و هاله دور سینه در موقعیت بهتر میشود.

معمولا نیاز به یک هفته استراحت بعد از عمل جراحی سینه است. استفاده از گن های مخصوص به مدت دو ماه توصیه میگردد.

عمل جراحی ابدومینوپلاستی (Abdominoplasty)  به عملی گفته میشود که در طی آن شلی و افتادگی شکم برطرف میگردد.

بیمارانی که شلی و افتادگی شکم دارند و بعد از عمل جراحی رژیم غذایی را رعایت کنند و ورزش کنند، بهترین نتیجه را از این عمل دریافت خواهند کرد.

توصیه میشود تا حدود دو ماه بعد از عمل از گن مخصوص استفاده شود. از سه هفته بعد از عمل پیاده روی تند قابل انجام است. از شش هفته بعد از عمل، ورزش قابل انجام است.

عمل جراحی لایپوساکشن (Liposuction) (یا لیپوساکشن)به عملی گفته میشود که در طی آن با استفاده از دستگاه های مخصوص، چربی در نواحی تجمع یافته جهت بهبود ظاهر ساکشن میشود.

معمولا تا دو ماه بعد از عمل توصیه به استفاده از گن های مخصوص است.

سوال های خود را از ما بپرسید :